Teknoloji

iCloud Kullanıcıları, Başkalarının Fotoğraflarını Görüyor

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın bulut depolama hizmeti iCloud ile ilgili garip bir durum yaşanıyor. Windows bilgisayarlarına iCloud uygulaması indiren birtakım kullanıcılar, senkronize edilen görüntülerde problemler yaşıyorlar. Lakin bu işin en küçük kısmı. Kullanıcılar, başkalarına ilişkin fotoğraf ve görüntüleri görmeye başlamış durumdalar.

Apple ile ilgili forumlarda gündeme oturan kusurun nedeni bilinmiyor. Bilinen tek şey, sorunun nedeninin Apple’ın Windows işletim sistemi uyumlu iCloud uygulaması olması. Nedendir bilinmez ancak sistem tamamen çökmüş gibi görünüyor. Apple’dan hususla ilgili açıklama gelmezken, kullanıcıları nelerin beklediğini de kimse bilmiyor.

Başka kullanıcılara ilişkin fotoğraf ve görüntüler gösteriliyor!

iCloud’daki en büyük sorun, kullanıcıların diğerlerine ilişkin fotoğraf ve görüntüleri görmeye başlamış olmaları. Bu durum ferdî bilgilerin güvenliği açısından çok büyük problemler doğurabilir. Çünkü sizin de manzaralarınız, öbür bir Apple kullanıcısının iCloud hesabında görünmeye başlamış olabilir

Apple forumlarına yazan bir kullanıcı, “Hayatımda hiç görmediğim diğer insanların ailelerinin fotoğrafları, futbol maçları ve diğer rastgele fotoğraflar bana gösterildi. Açıkçası, bu son derece endişe verici ve iCloud kullanırken güvende hissettirmiyor.” diyerek, olayın vahametini açıklamış oldu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu