Haber

İstiklal Caddesi saldırısıyla ilgili soruşturmada 17 kişiye tutuklama talebi

İstanbul’daki İstiklal Caddesi’nde pazar günü, 6 kişinin ölümüne 81 kişinin de yaralanmasının neden olan patlamanın ardından gözaltına alınan 49 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Bugün İstanbul Adalet Saray’ına götürülen şüphelilerin tabirleri, Terör ve Örgütlü Kabahatler Bürosu’nda görevlendirilen 29 savcı tarafından alındı.

İfadelerinin alınması sonrasında taarruzun zanlısı Ahlam Albahsır, hücumun akabinde Albahsır’ın bindiği korsan taksinin sahibi Yasir El Korali, Albahsır’ı araçla bir meskene götürdüğünü söyleyen ve göçmen kaçakçısı olduğu sav edilen Ammar Jarkas ile kardeşi Ahmed Jarkas’ın da ortasında olduğu 17 kişi tutuklanma talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Tutuklanmaları istenen şüphelilere, “Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak”, “Kasten öldürme”, “Kasten öldürmeye yardım”, “Kasten öldürmeye teşebbüs” suçlamaları yöneltildi.

29 kişinin ise hudut dışı edilmesine karar verildi.

Dosyaya uygulanan kapalılık kararı nedeniyle avukatlar dahi müvekkillerinin tabirlerine ulaşamıyor. Kimi avukatlara verilen söz tutanakları, tabirler alındığı sırada tekrar polis tarafından alınmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu