Haber

Tokat’ta bağışlanan 723 hayvanın etleri Adıyaman Gölbaşı’na gönderildi

Tokat’ta kesilen 723 hayvanın etleri, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine bağışlandı.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen bölgeye yardım amacıyla yetiştiriciler tarafından bağışlanan 723 hayvan mezbahada kesildi.

Kıyma ve kuşbaşı haline getirildikten sonra bir süre soğuk hava deposunda bekletilen ve bir kısmı kavrulan et daha sonra araçla Gölbaşı’na nakledildi.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Belediyesi Aşevi’nde düzenlediği basın toplantısında Tokat İl Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Derneği üyelerinin örnek bir davranış sergilediğini söyledi.

Yardım edenlere teşekkür eden Eroğlu, “Haberi sendika üyelerine ilettiler, ‘Gelin bir kurban bağışlayalım, bir depremzedeyi deprem bölgesine gönderelim’ dediler. 15 gündür çalışma var. Çalışmalar sonucunda 720 küçükbaş ve 3 büyükbaş hayvan bağışlandı. Deprem bölgesine yardımlarımız bundan sonra da devam edecek.” dedi.

Birlik Başkanı Turan Ağırcıer, deprem bölgesine yardım konusunda herkesin çok duyarlı olduğunu vurgulayarak, “Allah razı olsun. 700’den fazla hayvan katledildi. Bazıları kızartıldı.” dedi.

suloglu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu