Haber

Tekirdağ Adalet Sarayı’nda “Adliye Sosyal Butiği” açıldı

Türkiye Kızılayı ile Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Tekirdağ’da “Adliye Sosyal Butiği” açıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Tekirdağ Adalet Sarayı’nda kurulan Adliye Sosyete Butiği’nin açılışını Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım yaptı.

Açıklamada ifadelerine yer verilen Vali Yıldırım, sosyal butiğin denetimli serbestlik kapsamında ihtiyaç sahibi kişiler ve aileleri ile ceza infaz kurumlarında annelerinin yanında kalan çocuklara fayda sağlayacağını belirtti.

Vali Yıldırım, “Adalet Bakanlığı ve Kızılay bir araya gelerek böyle bir ihtiyaç olduğunu gördüler. Adliye Sosyal Butiği’ni hazırladılar. Kızılay’ın imkanlarından yararlanılarak burada bir sosyal market açıldı ki böylece kontrollü özgürlüğe ihtiyacı olanlar kullanabilir.” terimleri kullandı.

Açılışa Adalet Kurulu Başkanı Naci Ergin, Başsavcı Yardımcısı Uğur Özcan, Kızılay Denetim Kurulu Üyesi Hüseyin Can, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar, Tekirdağ Kızılay Şube Başkanı Hamiyet Çizen ve adliye çalışanı katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu